Snap Daniel Zwyczajny Wikipedja, Wolna Encyklopedia Photos On Pinterest

13 stycznia br. Daniel Obajtek został powołany na stanowisko prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W 2013 oświadczeniami majątkowymi Daniela Obajtka zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według „Newsweeka” odkryło tam nieścisłości - 300 tys. oszczędności, które pojawiły się nagle, a także zmiany wartości domu, który jednego roku wycenił na pół miliona, a innego na a hundred and fifty tys. złotych. Obajtek miał też ukrywać udziały w spółce, jedną z nieruchomości i sporo gotówki. „Newsweek” wyliczył, że już wtedy był milionerem. Prokuratura nie zajęła się sprawą, że aby zebrać 2 mln zł Obajtek musiałby zarabiać trzy razy więcej niż u wujków, pisze tygodnik.
Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Jarosław Kaczyński za gorszy wynik obwinia prezesa TVP Jacka Kurskiego, który w trakcie kampanii miał zmobilizować negatywny elektorat PiS. Z uwagi na to, że pozycja prezesa Telewizji Polskiej jest coraz słabsza, pojawiły się pogłoski, że następcą Kurskiego mógłby zostać  Daniel Obajtek - obecny prezes PKN Orlen. Szczegółowe informacje można znaleźć w linku poniżej.
Daniel Obajtek, obecny prezes PKN Orlen, chwali się, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Może i nie ma, ale w końcu trzeba za nie zapłacić rachunek. Skarb Państwa wypłacił już 2 mln zł odpraw i odszkodowań pracownikom, których Obajtek bezprawnie wyrzucił z pracy. Prezes Daniel Obajtek jest jednym z pomysłodawców nowego prawa, które zyskało miano ”Lex Energa”.
Wytoczenie przez Grupę Energa powództw, co na konferencji prasowej podkreślał Prezes Daniel Obajtek, nie ma żadnego związku z wejściem w życie ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. zmianie ustawy odnawialnych źródłach energii (Dz.U. z 2017 r., poz. 1593). Nieważność dwudziestu dwóch umów nie wynika bowiem ani nie wiąże się w żaden sposób z nowymi regulacjami dotyczącymi wysokości jednostkowej opłaty zastępczej. Ceny zielonych certyfikatów od czasu podpisania nowelizacji ustawy przez Prezydenta Andrzeja Dudę systematycznie zresztą rosną. Z kolei według wyliczeń Prezesa Jarosława Dybowskiego z Energa-Obrót S.A., oszczędności związane z zaprzestaniem realizacji umów mogą przynieść Grupie Energa w najbliższych latach ok. 2,1 mld zł. Te gigantyczne pieniądze mogą pozwolić na dokonanie szerokich inwestycji i w perspektywie lat przynieść korzyści nie tylko akcjonariuszom, ale również indywidualnym odbiorcom.
Próby rozpoczęcia procesu, odczytania aktu oskarżenia trwały trzy lata. Nie udawało się zebrać wszystkich oskarżonych. W międzyczasie oskarżeni - w tym główny Maciej C. - zawarli ugody z pokrzywdzonym Elektroplastem. Maciej C. za działania prowadzone wspólnie z Danielem Obajtkiem (który nie przyznaje się do winy) zobowiązał się zapłacić oszukanej firmie ponad 172 tys. zł tytułem naprawienia szkody.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Snap Daniel Zwyczajny Wikipedja, Wolna Encyklopedia Photos On Pinterest”

Leave a Reply

Gravatar